Domače branje

Domače branje (9. r.)

a)
F. Bevk: Kaplan Martin Čedermac
R. Bach: Jonatan Livingston Galeb
I. Tavčar: Visoška kronika
I. Cankar: Črtice/Tuje življenje/Moje življenje
C. Kosmač: Pomladni dan/V gaju življenja
A. Saint-Exupery: Mali princ
R. Tagore: Lačni kamni
J. Jurčič: Deseti brat

b)
A. Horowitz: Sokolov malteser
A. Ingolič: Gimnazijka/Mladost na stopnicah
Roald Dahl: Poba (Zgodbe iz otroštva)
C. Robertson: Pisma zaljubljene najstnice
S. White: Moj divji fant
B. Novak: Ninina pesnika dva
J. Vidmar: Princeska z napako
D. Zupan: Leteči mački
M. Arold: Živeti hočem
J. Frey: Velike zelene oči
J. Vidmar: Debeluška
S. Walker: Žal mi je
Marinka Fritz – Kunc: Kam grejo ptice umret

c)
C. in M. Lamb: Pripovedke iz Shakespeara
Cankar.doc.
B. A. Novak: Oblike sveta

Učenci 1. skupine lahko katero od knjig izberejo iz zbirke Iziberi.
Učenci 2. in 3. skupine lahko katero od knjig izberejo iz zbirke Zorenja.

Domače branje (8. r.)

a)
A. Dumas: Črni tulipan
Z. Filipović: Zlatin dnevnik
A. Frank: Dnevnik
R. Murnik: Lepi janičar
I. Tavčar: Med gorami
J. Jurčič: Jurij Kozjak
J. Verne: 20000 milj pod morjem
J: Kersnik: Kmetske slike

b)
A. Davies: Poletno sanjarjenje
B. Jurca: Ko zorijo jagode
V. Mal: Baronov mlajši brat
V. Mal: Na ranču veranda
D. Muck: Hči lune
D. Muck: Lažniva Suzi
T. Partljič: Dupleška mornarica
I. Zorman: V sedemnajstem
S. Rozman: Ta glavna Urša
R. Swindells: Sramota

c)
J. Mušič: Zgodbe o Prešernu
Prešeren.doc.
N. Grafenauer: Skrivnosti
J. Menart: Pesnik se predstavi

Učenci 1. in 2. skupine lahko katero od knjig izberejo iz zbirke Iziberi.
Učenci 3. skupine lahko katero od knjig izberejo iz zbirke Zorenja.

Domače branje (7. r.)

a)
D. Defoe: Robinsin Crusoe
M. Ende: Momo
F. S. Finžgar: Pod svobodnim soncem
R. Kipling: Knjiga o džungli
E. Petiška: Stare grške bajke
P: Voranc: Solzice
R. L. Stevenson: Otok zakladov
J. Trdina: Bajke in povesti o Gorjancih
O. Wilde: Pravljice/Hiša granatnih jabolk

b)
M. Gripe: Hrošč leti v somraku
E. Kästner: Leteča učilnica
V. Mal – J. Tomec: Hitro, hitreje
T. Partljič: Hotel sem prijeti sonce/Slišal sem, kako trava rase
I. Zorman: Lectovo srce
F. Lainšček: Ajša Najša in ljubezen
D. Muck: Pod milim nebom
S. Townsend: Skriti dnevnik Jadrana Krta/Rastoče težave Jadrana Krta
B. Novak: Bela past
I. Kotter: O super starših lahko samo sanjaš

c)
T. Pavček: Majnice, fulaste pesmi
S. Gregorčič: Pesmi/Poezije
D. Zajc: Vrata

Domače branje (6. r.)

F. Bevk: Pastirci
L. Carroll: Aličine dogodivščine v Čudežni deželi (in V ogledalu)
T. Seliškar: Bratovščina Sinjega galeba
I. Zorman: Gnezdo sršenov
E. Kästner: Emil in detektivi, Dvojčici
A. Lindgren: Ronja, razbojniška hči; Brata Levjesrčna
A. Ingolič: Tajno društvo PGC
P. Suhodolčan: Košarkar naj bo
M. Twain: Prigode Toma Sawyerja
D. Muck: Blazno resno o šoli

B. Š. Žmavc: Nebeške kočije
B. A. Novak: Prebesedimo besede

Prebrati moraš tri knjige.

 Domače branje (5. r.)

Katka in Bunkec (M. Tomšič)
Debela Nela in zavaljeni Jani (C. Nöstlinger)
Ovčar Runo (A. Cerkvenik)
Pestrna (F. Bevk)
Erazem in potepuh (A. Lindgren)
Knjižničarka Mrcina (E. Colfer) – 1. skupina
Pet prijateljev (E. Blyton)
Angelo (F. Frančič)
Skriti dnevnik (L. Suhodolčan)
Zbirka Novohlačniki (T. Brezina)
Senca na balkonu ali katera druga iz zbirke Genija (T. Kokalj)
A so kremšnite nevarne (M. Dekleva) – 1. skupina

(Skupno 2 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost