Skoči na glavno vsebino

Klub gorskih tekačev Papež je v soboto, 30. marca 2024, organiziral že 28. gorski tek k sv. Primožu. Tek je bil 1. tekma Tekaškega pokala Občine Kamnik za leto 2024 in hkrati tekma za Pokal Slovenije v gorskih tekih oziroma državno prvenstvo za gorske teke mladih ter prvenstvo kamniških osnovnošolcev v gorskem teku. Na našo žalost so za državno prvenstvo lahko tekmovali samo tekači, registrirani pri Atletski zvezi Slovenije, kamor pa naši šolarji ne spadajo. Tekače in vse, ki so se zbrali na sv. Primožu, je v imenu Občine Kamnik pozdravila podžupanja Romana Učakar.

Teķači iz ID atletika so se zopet odrezali odlično. Med težko konkurenco gorskih tekačev so se vsi štirje uvrstili med 10 najboljših. Nik Mali je ugnal prav vse in prvi prečkal ciljno črto med mlajšimi tekači. Dobil je zlato medaljo med mlajšimi dečki, ker ni registriran pri atletski zvezi pa žal ni osvojil pokala za državnega prvaka v teku navzgor. Anja Mali je med mlajšimi deklicami dosegla 7.mesto, Anže Žebaljec Burnik je pritekel na 6.mesto, Žiga Žebaljec Burnik pa na 9.mesto med cicibani 2.

Vsem čestitke za pogum in odlične tekaške nastope.